Схеамус је ирски професионални хрвач, као и глумац. Погледајте ову биографију да знате о свом детињству,
Спортиста

Степхен Фаррелли, у јавности познат као Схеамус, ирски је професионални хрвач, као и глумац. Његова достигнућа укључују освајање ВВЕ светског првака у тешкој категорији једанпут, ВВЕ првенство САД два пута и ВВЕ светско првенство два пута. Рођен у Дублину у Ирској, Схеамус је био сјајан спортиста из детињства. Бавио се спортом, попут рагбија и фудбала. Након гледања пуно хрвачких емисија на ТВ-у, био је инспирисан да постане хрвач, а убрзо је почео и његов формални тренинг. Званично је дебитовао након тренинга само шест недеља! Након што је неколико година провео у ирском хрвању и британском хрвању, дебитовао је у ВВЕ. Стојећи висок шест метара и четири инча и добро изграђен, показао се да је један од најбољих хрвача ВВЕ-а. Такође је глумац и глумио је у неколико филмова, попут 'Бекство' и 'Било једном у Даблину'. Свој глас је понудио за анимиране филмове „Тинејџерске мутантице Ниња корњаче: из сенке“ и „Сцооби-Доо! и ВВЕ: Проклетство демона брзине. "

Врх

Каријера хрвања

Инспирисан хрвачким шоу програмом на ТВ-у, Схеамус је започео обуку у школи хрвања Монстер Фацтори. Након само шест недеља, дебитовао је под именом Схеамус О 'Схаунесси. Упркос задобијеним повредама, два пута је успео да освоји ирско првенство у хрвању тешке категорије.

Након што се неколико година такмичио у ирском хрвању, као и у британском хрвању, дебитовао је у ВВЕ 2006. Током својих првих година борио се у неколико таборских мечева, уз Хаде Вансена, Јакеа Хагера и касније Вицтора Церона, који су је популарно познат као Кафу.

Касније се Схеамус О 'Схаунесси фокусирао на сингл конкуренцију, и након много напора, освојио је првенство Флориде у тешкој категорији након пораза од бившег првака Хагера.

Године 2010, променио је име у само Схеамус и ненајављено дебитовао у ЕЦВ-у (Ектреме Цхампионсхип Врестлинг) као пета. Кроз наредних неколико недеља успешно је победио неколико конкурената, а касније се суочио са Јохном Ценаом, тадашњим ВВЕ прваком. Након успешног пораза од Цена, постао је први Ирац који је освојио ВВЕ првенство.

Првенство је изгубио након неколико недеља, пошто га је у мечу Елиминационе коморе поражен од Трипле Х. Међутим, успео је да поново освоји Чемпионшип, пошто је још једном победио Џону Цену. Два месеца касније поново је изгубио титулу Рандија Ортона.

2011. године, након много напорног рада, победио је светског првака у тешкој категорији Данијела Брајана. Задржао је титулу у периоду од 210 дана (трећи најдужи у историји наслова), док га није победио Биг Схов. Током наредних неколико година поново се такмичио за титулу. Међутим, до сада није био успешан.

Каријеру је наставио у ВВЕ-у, а током наредних неколико година два пута је постао и шампион Сједињених Држава. Заједно са својим партнером Цесаром, постао је и двоструки ВВЕ (Рав) Таг Теам Цхампион.

Глумачка каријера

'Бекство' је први филм у Схеамусовој глумачкој каријери. Редитељ и коаутор Роберт Виатт, филм драмског трилера премијерно приказан на филмском фестивалу Сунданце 2008. године. Поред Схеамуса који се појавио у споредној улози, у филму су глумили Бриан Цок, Јосепх Фиеннес, Лиам Цуннингхам, Сеу Јорге, Доминиц Цоопер и Стевен Мацкинтосх.

Иако филм није успео комерцијално, освојио је Шкотску награду БАФТА за најбољу филмску изведбу и Британску награду за независни филм, за најбољу продукцијску представу.

Схеамус је такође радио као гласни глумац у анимираном филму „Тинејџерске мутантице Ниња корњаче: Из сенке“. Режија Даве Греен, филм је шести филм у серији Тинејџ мутант Ниња Туртле Филм. Филм прати четири измишљене тинејџерске антропоморфне корњаче и њихову борбу против криминалних снага у Нев Иорку. Филм је остварио комерцијални успех и зарадио је више од 250 милиона долара широм света. Добијала је мешовите критике критичара.

Награде и достигнућа

Схеамус је у својој хрвачкој каријери постигао неколико значајних достигнућа, укључујући два пута освајање светског првака у тешкој категорији, ВВЕ америчко првенство и ВВЕ Рав Таг Теам Цхампионсхип и три пута ВВЕ светско првенство.

Његова друга достигнућа укључују победу о Краљу прстена 2010. и Краљевском тутњаву у 2012. Такође је четири пута освојио Сламми Авард.