Олимпијски бронзани медаља Нил Вилсон је енглески уметнички гимнастичар. Ова биографија профилише његово детињство,
Спортиста

Олимпик са бронзане медаље Нил Вилсон је енглески уметнички гимнастичар. Ниле је почео да се бави гимнастиком у школи и до тренутка када је дипломирао, био је спреман да покаже своје вештине у великим лигама. У марту 2014. године, Ниле је учествовао у британском јуниорском првенству и појавио се као победник, помажући себи да освоји ту награду млади спортски мужјак те године. На првенству Цоммонвеалтх 2014. које се одржало у Гласгову у Шкотској одиграо је главну улогу у помагању свом тиму да освоји златну медаљу. Такође је освојио четири медаље за себе, укључујући две златне. Потом је на Европском првенству за јуниорску гимнастику освојио рекордних пет златних медаља, постајући локална славна особа у Енглеској. Његове узвишене вештине током коришћења хоризонталне шипке учиниле су га владајућим шампионом у Играма Цоммонвеалтха. На Олимпијским играма 2016. године у истој категорији освојио је бронзану медаљу. Такође је био важан део британске екипе са сребрном медаљом на Светском првенству за уметничку гимнастику 2015. године.

Детињство и рани живот

Ниле Вилсон рођен је у Лидсу у Енглеској 17. јануара 1996. године од Неила и Салли Вилсон. Одгајан је заједно са својом млађом сестром Јоанном, која је такође љубитељ гимнастике и играч на националном нивоу.

Док је био дете, Нила није баш занимао спорт. У ствари, касније је признао да је био врло неспретно дете и да ће такав став родитеља често бринути за његову будућност. Његова неспретност је такође у неколико наврата повређивала што је довело до трајних ожиљака.

Како би га натерали да се носи са својом неспретношћу и да би се снашао на бољи начин, родитељи су га уписали на час гимнастике и тада је он развио интересовање за спорт.

Његови тренери су у њему приметили потенцијал и почели да раде с њим. Снажно су га гурнули тако што су га натерали да проведе више сати на тренингу јер су желели да полира своје вештине пре Олимпијаде 2004. године.

Али у доби од 10 година ударио је у блокаду пута када је повредио лакат, услед чега је био депресиван дужи временски период. Када му је коначно постало боље, почео је јаче да тренира и на крају је постао најбољи гимнастичар у академији. И тако је започео свој пут, с тим да је британско јуниорско првенство била прва велика прилика да покаже свету за шта је способан.

Каријера

У марту 2014. Нил је учествовао у јуниорском првенству Британије и изашао као победник. Спортска академија у Лидсу га је такође наградила наградом за младог спортисте за његов сјајан наступ на турниру.

Исте године је учествовао на Европском јуниорском првенству и себи дао име освојивши пет златних медаља. Овакав његов наступ добио му је место у националном тиму за Игре Цоммонвеалтх који се налазио одмах иза угла. Да би се одлично снашао на турниру, Ниле је напорно почео да ради, трошећи већину свог времена на тренинг.

Нил је сада препознат као сениорски играч и на Играма у Цоммонвеалтх играо је главну улогу у томе што је његов тим освојио златну медаљу. У појединачној категорији освојио је четири медаље, укључујући неколико златних и по једну сребрну и бронзану. Догађаји који се односе на хоризонталну траку показали су се његовим упориштем и још увек је актуелни шампион Цоммонвеалтха у тој категорији.

2014 се за Нила показала предивном годином када се успио достићи национална слава, захваљујући чврстим наступима током догађаја у којима је учествовао. Сљедећи велики догађај, Свјетско првенство у гимнастици 2015., Нилу је пружио још једну велику прилику да докаже своју вриједност .

Али нажалост, није могао поновити наступ у Цоммонвеалтху, јер је пропустио да освоји појединачне медаље. Међутим, он је одиграо пресудну улогу у помагању свом тиму да освоји сребрну медаљу. Нека сложена правила догађаја онемогућила су му да освоји било које веће медаље и одмах је знао да треба више радити како би оставио утисак на већим турнирима.

Најважнија година у његовој каријери брзо се приближавала као највећи сан Нила откад је почео да се бави гимнастиком, био је да освоји олимпијску медаљу за своју земљу. Олимпијске игре 2016. пружиле су му прилику да оствари свој сан. Тако је тренирао јаче и како би се припремио за догађај, учествовао је на АТ&Т америчком купу у марту 2016.

Али није се добро снашао и борио се током читавог такмичења што је наишло као велики ударац. Заузео је пето место са пристојним перформансама на паралелним гредама, што му није ни било богатство.

Са само два месеца преостала до Олимпијских игара, додатно је интензивирао тренинге и надао се месту у националном тиму. Будући да је имао лоше трчање на недавно завршеним турнирима, није био сигуран хоће ли зарадити место у репрезентацији.

Међутим, постављен је као један од чланова енглеског тима који ће представљати земљу у Гимнастици. Доживео је прилику и изузетно добро се снашао на Олимпијским играма. Иако му је недостајала златна или сребрна медаља, олимпијска бронза била је добра као и све остало за младог атлетичара. Освајањем медаље постао је први британски гимнастичар који је толико далеко стигао на Олимпијске игре у категорији хоризонталних шанкова.

Следећи догађај на његовом радару било је Светско првенство за уметничку гимнастику 2017. године. Овог пута желео је да донесе кући златну медаљу. Међутим, задобио је повреду док је тренирао и то му је претило шансама да се чак и појави на том догађају. Чак је и подвргнут операцији у оквиру лечења.

Али Нил се, као борац, опоравио на време и спреман је да учествује на турниру. Али упркос напорним напорима, није могао да избори своје најбоље перформансе. На крају првенства је завршио шести.